Šarkić zaključao gol protiv Lidsa, Siti bolji od Čelsija, Arsenal eliminisan

6508 pregleda 0 komentar(a)
Matija Šarkić na meču sa Lidsom, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.11.2022. 23:11h

Matija Šarkić je drugi put ove sezone dobio šansu na golu Vulverhemptona i iskoristio je na najbolji mogući način.

Sačuvao je mrežu u pobjedi svog tima nad Lidsom 1:0 u meču Liga kupa Engleske, imao je čak sedam odbrana i bio najzaslužniji za prolaz u osminu finala.

Crnogorski reprezentativac je prethodni put branio gol premijerligaša još u avgustu, takođe, u meču Liga kupa, protiv Prestona (2:1), dok je u prvenstvu na klupi, a prvi izbor Portugalac Žoze Sa.

Gol za pobjedu nad Lidsom postigao je Bubakar Kamara u finišu meča.

Volvsi su nedavno dobili novog trenera, došao je Đulen Lopetegi, koji čeka radnu dozvolu da bi počeo novi posao.

Mančester siti je u derbiju 1/16 finala pobijedio Čelsi na Etihadu 2:0, u duelu kombinovanih ekipa, ali sa mnogo klase na obje strane.

Rijad Marez i Hulijan Alvares donijeli su pobjedu Sitiju, koji je opet bio bez Halanda (ostao je na klupi).

Liverpul je penalima eliminisao Derbi (0:0 je bilo nakon 90 minuta), a junak je bio golman Keleher, koji je odbranio tri šuta igračima gostiju (3:2).

Klop je odmarao gotovo sve prvotimce, igrali su uglavnom mladići, a od iskusnijih od starta su na terenu bili Gomez, Okslejd-Čembrlen i Cimikas, dok su u nastavku ušli Firmino i Darvin Nunjes.

Arsenal, lider Premijer lige, je završio takmičenje, porazom od Brajtona kod kuće 3:1.

Arteta je izveo kombinovan tim, ni De Zerbi nije nastupio u najjačem sastavu, ali su "galebovi" i u Londonu pokazali koliko su opasni.

Nketija je doveo domaćina u vođstvo, a okrenuli su Velbek, Mitoma i Lampti.

Ispao je i Totenhem, porazom od Notingem Foresta (2:0), a Njukasl je penalima bio bolji od Kristal Palasa.