Real se odbranio od Kadisa: Autsajder nije kaznio nestvaran promašaj Modrića i veliku grešku Kurtoe (VIDEO)

Šampion savladao Kadis 2:1 i ostao na dva boda manje od lidera Barselone

5615 pregleda 1 komentar(a)

Real Madrid je u posljednjih desetak dana neočekivano prosuo bodove remijem sa Đironom i porazom od Raja, pa je i imao određeni pritisak pred duel sa Kadisom.

Šampion nije blistao, ali je pobijedio i vratio mir u pretposljednjem meču u 2022. godini.

Real je savladao Kadis 2:1, pogađali su Eder Militao i Toni Kros.

Njemac je bio prvo asistent Brazilcu, a onda je sredinom drugog poluvreman oštrim udarcem sa 20 metara riješio pitanje pobjednika.

Osam minuta nakon pogotka za 2:0 se Luka Modrić potrudio da snimak njegovog promašaja obiđe svijet i to je bio uvod u uzbuđenja.

Kadis je smanjio uz lošu reakciju Tiba Kurtoe (strijelac Lukas Peres), pa je Real do kraja brinuo za trijumf.

Čak su gosti u 93. imali veliku šansu za izjednačenje preko Alfonsa Espina.

"Kraljevski klub" je ostao na dva boda manje od Barselone, koja je u utorak nakon preokreta s igračem manje slavila u Pamploni protiv Osasune (2:1).

Slijedi pauza zbog Mundijala, a prvenstvo u La Ligi se nastavlja 31. decembra.