Mrvaljević lansirao Budućnost, vihorna Sutjeska, Cmiljanić probudio Dečić, Mornar se budi, remi u Beranama

Nakon mečeva 16. kola je pauza zbog utakmica reprezentacije

44065 pregleda 36 komentar(a)
Slavlje fudbalera Sutjeske, Foto: FSCG
Ažurirano: 12.11.2022. 21:11h

Sve utakmice 16. kola Prve u Merdianbet crnogorske fudbalske odigrane su danas, a slijedi dvonedjeljna pauza zbog obaveza reprezentacije.

Budućnost je upisala četvrtu pobjedu u nizu - sa 1:0 je pobijedila Jedinstvo u Bijelom Polju.

Meč je odlučio napadač u formi Marko Mrvaljević, trećim golom na posljednja četiri meča. Mrvaljević je bio Džudovićev džoker, nekoliko minuta prije jedinog gola ušao je sa klupe.

Detalj sa meča Jedinstvo - Budućnost
Detalj sa meča Jedinstvo - Budućnostfoto: FSCG

Jedinstvo se hrabro borilo, a prije primljenog gola u kontroverznoj situaciji domaćin nije dobio penal - lopta je pogodila u ruku Dakića, nakon igranja glavom njegovog saigrača Simića.

Sporna situacija je bila i u prvom dijelu u šesnaestercu Jedinstva, kada je dosuđen ofsajd Miloševiću, koji je trenutak kasnije pogodio mrežu...

Sutjeska je bila raspucana protiv Rudara - 4:0. Nikšićani su za 20-ak minuta riješili meč, golovima Erakovića i Konrada.

Tajron Konrad, FK Sutjeska

U nastavku su se upisali Matanović i još jednom Konrad na asistenciju Kneževića, pa je Holanđanin preuzeo vrh liste strijelaca sa osam pogodaka.

Nakon pet kola (četiri remija i poraz) proradio je Dečić - 2:1 protiv Arsenala.

Oba gola postigao je Boris Cmiljanić.

Mornar je u primorskom derbiju preokretom pobijedio Petrovac na neutralnom terenu u Golubovcima (stadion Mitar Mićo Goliš je pod suspenzijom zbog incidenata na meču sa Jezerom).

Petrovčani su poveli preko Dejana Boljevića, a Milivoje Raičević sa dva gola donio Baranima drugi vezani trijumf.

Milivoje Raičević je sa dva gola lansirao Mornar u Petrovcu
Milivoje Raičević je sa dva gola lansirao Mornar u Petrovcufoto: FSCG

U prvom meču nije bilo golova - i Jezero i Iskra nastavili su loše serije, ali i prekinuli niz poraza.

Jezero je bez pobjede pet kola, osvojilo je bod nakon tri vezana poraza, dok je Iskra prije gostovanja u Beranama imala četiri poraza u nizu.

Arsenal - Dečić 1:2

Boris Došljak 58. - Boris Cmiljanić 16, 55.

Jedinstvo Franca - Budućnost 0:1