Lajpcig preuzeo drugu poziciju, Herta u novu godinu ulazi van zone ispadanja

Lajpcig će, makar na dan i utakmice Union Berlina, biti tik iza Bajerna na tabeli

3093 pregleda 0 komentar(a)
Šlager je drugim golom u sezoni donio trijumf Lajpcigu, Foto: REUTERS

Fudbaleri Herte slavili su protiv Kelna (2:0) u 15. kolu, posljednjem u ovoj godini, pa će nastavak šampionata u Bundesligi 21. januara dočekati van zone ispadanja.

U ekipi iz Berlina zbog povrede nije bilo crnogorskog kapitena Stevana Jovetića, ali su se domaći napadači izborili sa odbranom rivala.

Prvo je pogodio Vilfrid Kanga u 9. minutu, a nakon igrača iz Obale Slonovače, upisao se i Marko Rihter u 54. minutu.

Bajer je podigao formu, slavio protiv Štutgarta treću pobjedu zaredom, a golove su postigli Diabi (30. minut) i Tah (82).

Portugalac Andre Silva i Šlager su vodili Lajpcig do pobjede u Bremenu od 2:1. Gros je bio strijelac evrogola za domaći tim.

Identično je i Volfsburg slavio u Hofenhajmu, a Bohum je pobijedio u Augsburgu, koji je imao penal za bod, ali Mergim Beriša nije pogodio iz najbolje šanse.