Bajern zimuje na vrhu, Šalke na začelju tabele

Nakon deset uzastopnih titula, Bajern i zimuje na vrhu Bundeslige

2936 pregleda 0 komentar(a)
Čupo-Moting je postigao 10 golova u devet posljednjih utakmica za Bajern, Foto: REUTERS

U duelu posljednjeplasiranog Šalkea i lidera Bundeslige Bajerna na "Feltins areni" dileme nije bilo - bavarci su rutinski slavili sa 2:0.

Nakon što je postao jedini klub u istoriji "liga petice" sa deset vezanih titula prvaka, bajrn će i zimoavti an vrhu, pošto se Budnesliga nastavlja 21. januara a Bavrci iamju 34 boda.

Bajern je u nizu od 10 pobjeda u svim takmičenjima, a prvaku je prednost u Gelzenkirhenu donio Serž Gnabri na asistenciju Džamala Musijale u 38. minutu.

U posljednjih devet utakmica Bajerna, svoj deseti gol je u 52. minutu postigao Kamerunac Erik Maksim Čupo-Moting a i njemu je asistirao tinejdžer Musijala.