Sjajni Džeko srušio Boginju, Interu bodovi iz Bergama

Boginja je povela, ali je Inter slavio zaslužen trijumf - 3:2, u 15. kolu Serije A

2459 pregleda 0 komentar(a)
Dodir klase Džeka za izjednačenje, Foto: REUTERS

Podnevni derbi u Bergamu pripao je Interu. Boginja je povela, ali je Inter slavio zaslužen trijumf - 3:2, u 15. kolu Serije A.

Sjajnu utakmicu u Bergamu obilježio je Edin Džeko, strijelac dva pogotka a da Palomino nije ugrabio da ubaci loptu u svoju mrežu nakon kornera sa lijeve strane, reprezentativac BiH bi došao i do het -trika!

Povela je Atalanta pogotkom sa penala, spornog, ali nije pogriješio Ademola Lukman u 25. minutu.

Ipak, Inter je potom krenuo silovitije i Džeko je sjajnom reakcijom na asistenciju Lautara Martinesa izjednačio 11 minuta kasnije.

U 56. minutu Džeko opet pogađa, aasistencija se piše Dimarku.

Da je na pragu trijumfa bilo je jasno u 62. minutu kada je Palomino zatresao svoju mrežu, a gol je bio neminovan jer je lopta išla pravo na Džeka na par metara od nemomoćnog golmana Musa.

Boginja se nije predavala, a upravo je Palomino unio neizvjesnost u finiš, pošto je ankon kornera Kopmejnersa sa lijeve strane pogodio i "pravu" mrežu u 77. minutu.

Pokušala je Boginja, stvorila i neke prilike ali je i Inter bio opasan iz kontre a Korea nije iskoristio najbolju od njih.