Fiorentina kažnjena za promašaje, golman kardinalnom greškom častio Milan (VIDEO)

Aktuelni šampion godinu završio sa osam bodova manje od lidera Napolija

6725 pregleda 1 komentar(a)

Milan je ostao na osam bodova manje od lidera Napolija, iako je dugo mirisalo da će "azuri" 2022. godinu završiti sa dvocifrenom razliku u odnosu na aktuelnog prvaka Italije.

"Rosoneri" su savladali Fiorentinu 2:1 - piše se na kraju da je autogol u 92. minutu postigao Nikola Milenković, ali je pravi krivac ustvari golman Pjetro Teraćano.

Ovaj 32-godišnji čuvar mreže je, naime, očajno reagovao nakon centaršuta, zakucao se u Antu Rebića, a srpski defanzivac bio "osuđen" na propast.

Milan je u 2. minutu poveo preko Rafaela Leaa, a "viola" poravnala u 28. kada je strijelac bio Antonjin Barak.

Kasnije je Fiorentina bila bliža preokretu nego Milan novom vođstvu - Fikajo Tomori je odbranio prazan gol, golman Ćiprijan Tatarušanu je u dva navrata spriječio goste da povedu.