"Sokoli" nagrađeni za fantastičnu reakciju: Dva gola Savića za remi protiv Slovačke

Crnogorski fudbaleri u nedjelju igraju protiv Slovenije u Ljubljani

49051 pregleda 43 komentar(a)
Ažurirano: 17.11.2022. 21:23h
Završeno
20:02h

Nakon svega - pozitivan rezultat za crnogorske fudbalere koji su partijom u drugom poluvremenu zaslužili da izbjegnu poraz od Slovačke u prijateljskoj utakmici (2:2).

Vodili su gosti pod Goricom 2:0 početkom nastavka, ali su "sokoli" posljednjih pola sata pokazali reakciju, dali dva gola, imali još nekoliko šansi.

Ulazak Camaja, Erakovića i debitanta Bakića je učinio da naš tim živne u napadu - Bakić je odmah po ulasku imao šansu da smanji na 2:1, stvorila je Crna Gora još nekoliko prilika prije nego ej Stefan Savić u 77. minutu smanjio nakon kornera Vukana Savićevića.

To je bio znak da se napadi nastave, bilo ih je sve do 94. minuta i šuta Adama Marušića i neopreznog igranja rukom Adama Zrelaka koji je skrivio penal i dobio drugi žuti karton.

Savić je kapitenski preuzeo odgovornost i bio siguran sa bijele tačke za 2:2.

Tim Miodraga Radulovića u nedjelju igra posljednjih meč u godini - sastaće se sa Slovenijom u Ljubljani.

Izmjena: 21:22h
20:00h

Završen je meč pod Goricom: Crna Gora i Slovačka su odigrali neriješeno - 2:2.

Gosti su vodili 2:0 sve do 77. minuta, a onda je Stefan Savić sa dva pogotka donio zasluženi remi našem timu.

19:57h

GOOOL - 2:2 pod Goricom! Savić je bio siguran iz penala u 97. minutu.

19:55h

Penal za Crnu Goru u 94. minutu.

19:51h

Savićević je fantastično izveo slobodan udarac, Dubravka je odbranio. Igraće se još četiri minuta sudijske nadoknade.

19:47h

U dvadesetak sekundi su "sokoli" imaju tri šanse za izjednačenje - prvo je Camaj izblokiran, pa Bakić, a onda je Krstović šutirao pored gola.

19:38h

GOOOOL! Smanjila je Crna Gora u 77. minutu. Savić je nakon kornera Savićevića nadvisio Škrinjara i udarcem glavom zatresao mrežu Dubravke.

19:36h

Još 15 minuta igre pod Goricom, Slovačka vodi 2:0, čuva tu prednost bez većih problema.

19:31h

Dvostruka izmjena Radulovića - ušli su Vukan Savićević i Nikola Vukčević umjesto Stefana Lončara i Marka Jankovića.

19:27h

Krstović je u 66. minutu šutirao iskosa sa desne strane. Pored gola...

19:26h

Opet prijete Slovaci, sada je Savić odbranio šut Dude u momentu kada je Carević bio van gola i kaznenog prostora.

19:21h

Najveća šansa za Crnu Goru u 60. minutu!

Dubravka je zaustavio Bakića koji je odigrao nekoliko pasova sa Erakovićem i bio veoma blizu da već na debiju postigne prvi gol za nacionalni tim.

19:19h

Treća izmjena u našem timu - debituje Dušan Bakić, koji je zamijenio Vešovića.

19:15h

Slovačka potpuno kontroliše stvari na terenu od momenta kada je postigla drugi gol.

19:08h

Slovačka vodi 2:0 od 47. minuta.

Loša reakcije naše odbrane nakon kornera gostiju, Kucka je oštrim udarcem sa desetak metara matirao nemoćnog Carevića.

19:07h

Počelo je drugo poluvrijeme, uz dvije promjene u crnogorskom timu: Camaj je ušao umjesto Jovovića, a Eraković umjesto Mugoše.

18:51h

Poluvrijeme pod Goricom - Slovačka vodi 1:0, jedini gol je postigao Hancko u 15. minutu.

18:43h

Finiš prvog poluvremena, ionako spor ritam su dodatno usporile dvije povrede igrača Slovačke.

Nakon svega toga je probao Jovović, ali visoko iznad gola sa 30 metara.

18:29h

Osam kornera je izvela crnogorska reprezentacija u prvih 29 minuta.

18:22h

Najbolja šansa za Crnu Goru - u 22. minutu se Šipčić našao na drugoj stativi, glavom pokušao da vrati loptu u peterac, ali su Slovaci nekako otklonili opasnost.