Finska iskoristila igrača više, prvi poraz naših pionira u Staroj Pazovi

1711 pregleda 0 komentar(a)

Pionirska reprezentacija Crne Gore poražena je od Finske rezultatom 2:1 u drugom kolu UEFA Razvojnog turnira u Srbiji.

Nakon pobjede nad Srbijom u prvom kolu, izabranici Radovana Kavaje odigrali još jedan dobar meč, ali je danas protivnik kaznio promašaje naših igrača do 15 godina.

"Odigrali smo još jednu dobru utakmicu. Iako smo izgubili, momci su pokazali da mogu da se nadmeću sa jakim ekipama. Na današnjoj utakmici probali smo da dobijemo i nešto više iz posjeda lopte i uspjeli u tome, jer smo imali više loptu u nogama, ali nijesmo bili konkretni. Imali smo i više kornera i prekida, a gol smo dali sa igračem manje. Takođe, teško je igrati dvije utakmice visokog intenziteta u dva dana to sa igračem manje skoro cijelo jedno poluvrijeme", kazao je Kavaja.

U posljednjem kolu turnira, 22. novembra, naša selekcija igra sa Grčkom. Utakmica počinje u 13,15 sati.

FINSKA – CRNA GORA 2:1

Stara pazova - Trening centar FS Srbije. Sudija: Mladen Jakovljević (Srbija). Strijelci: Eluoto (p) 25, Velaskes 62. minut (Finska), Savović 80+1 minut (Crna Gora). Žuti kartoni: Grenlund, Langof (Finska). Crveni karton: Vuk Kostić u 50. minutu (Crna Gora)

Finska: Maksimilijan Aerts, Lauri Sutarinen (od 70. Bruno Kac), Anton Nilund, Rasmus Tuoni (od 59. Alberto Velaskes), Albion Musa, Vile Kumpu, Danijel Vadel (od 70. Eto Grenlund), Kaleb Ngujen (od 59. Onio Kalio), Ermal Rustemi (od 70. Raminder Sing), Piri Veikolainen (od 59. Nilo Siren), Kasper Langof (od 59. Adam Zaitra).

Crna Gora: Dimitrije Minić, Đorđe Fabris, Nenad Miranović (od 57. Radovan Zečević), Andrija Anđelić (od 70. Balša Vuletić), Stefan Delić, Lazar Savović, Stefan Janković (od 41. Vuk Kostić), Andrija Vukoje (od 57. Kristijan Jovović), Aleksa Perišić, Alan Kastrat (od 41. Darvin Đukić), Viktor Bubanja (od 57. Vuk Pavićević).