Holanđani dočekali greške golmana Čelsija: Senegal kontrolisao meč, pa pao u finišu (VIDEO)

Gakpo pogodio u 84, Klasen u 99. za trijumf Holandije

6355 pregleda 2 komentar(a)

I da je ostalo 0:0 Senegalci bi imali za čime da žale, ali bilo je još gore za zvanično najbolju afričku selekciju na startu Mundijala u Kataru.

Holandija je slavila, na kraju 2:0, iako nije uradila ništa posebno u Dohi, čak je bila slabiji rival u drugoj utakmici grupe A.

Presudio je jedan detalj i loša reakcija jednog od najboljih u Senegalu - golmana Čelsija Edoara Mendija koji je dozvolio da mu Kodi Gakpo sa ivice peterca glavom pogodi mrežu.

Napadač PSV-a, debitant na mundijalima, dao je gol nakon asistencije Frenkija de Jonga i ova tri boda su, kada se sve sabere, veliki bonus za tim Luja van Gala.

Holandija, međutim, ovako teško da može daleko da dogura.

Bila je bez ritma i kreacije u većem dijelu meča, čak je Van Gal sredinom drugog poluvremena u igru uveo nedovoljno spremnog Memfisa Depaja.

Ni Depaj nije napravio preokret u igri, ali je na kraju doprinio da se upiše i Dejvi Klasen, i to u devetom minutu sudijske nadoknade.

Ni kod tog gola najbolje nije reagovao Mendi...

"Oranje" je tako našlo način da dođe do tri možda i ključna boda u borbi za plasman u osminu finala.

Nakon prvog kola, Holandija i Ekvador imaju po tri boda, na nuli su Senegal i Katar.