Francuski napadač postigao dva gola...
Aleksandr Lakazet Arsenal, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.09.2017. 21:03h

Arsenal je pobijedio omiljenu žrtvu i zadržao priključak sa timovima iz gornjeg dijela tabele.

"Tobdžije" su nakon trijumfa od 2:0 protiv VBA ostale na bod minusa od četvrtoplasiranog Totenhema koji je u zoni za Ligu šampiona, a oba gola dao je Aleksandr Lakazet.

Prvi pogodak Francuza pao je između dvije velike šanse gostiju u prvom dijelu koje nije iskoristio Džej Rodriges, a bivši napadač Liona je bio strijelac i u nastavku iz penala.

Lakazet je pogađao u prve tri utakmice na svom terenu ove sezone i prvi je igrač Arsenala koji je to uradio još od septembra 1988. godine i učinka Brajana Marvuda.

Timu Arsena Vengera, za koji je od prvog minuta nastupio i Aleksis Sančes, ovo je treća pobjeda (nakon Lestera i Bornmuta kod kuće), dok sa tri gostovanja ima samo bod, i to protiv Čelsija. Poražen je od Liverpula i Stouka.

Arsenal je sedmi put zaredom kao domaćin bio bolji od Vest Broma u Premijer ligi...