Australija vjeruje: Karakter ekipe i majstorija napadača iz druge japanske lige

2577 pregleda 0 komentar(a)
Djuk daje gol za Australiju, Foto: Reuters

Australija je igrala meč na ivici - da je izgubila bila bi otpisana - i pokazala karakter.

Upisala je pobjedu nad Tunisom 1:0, osvojila tri boda i ostala u konkurenciji za drugi krug, uoči posljednjeg meča grupe D sa Danskom.

Tunižani, s druge strane, sada imaju nemoguću misiju, jer sa jednim bodom dočekuje duel sa Francuskom.

Bolje otvaranje utakmice Australijanci su naplatili pogotkom u 23. minutu – i to kakvim. Mičel Djuk, napadač koji igra u drugoj japanskoj ligi (Okajama), na spektakularan način je glavom pogodio donji lijevi ugao.

Tunis je do poluvremena uspio da napravi pritisak, dobre situacije imali su Drager i Msakni.

U drugom dijelu su Tunižani bili još agresivniji na polovini rivala, Australija se uglavnom branila, ali čvrsto i stabilno, sa mnogo igrača iz bloka... Tek u finišu je Hazri imao čistu situaciju, šutirao sa šest - sedam metara, ali je Met Rajan bio na pravom mjestu i lako intervenisao.

Na kraju je Australija uspjela da se odbrani, da se vrati u igru nakon ubjedljivog poraza od Francuske u prvom kolu (4:1), dok je afrička selekcija, baš kao i protiv Danske (0:0), pokazala da nema konkretnost u napadu i pravog realizatora...