Portugal ima šta da slavi, sve je dalje duel sa Brazilom

Kako stvari stoje, Portugalci će biti prvi u grupi, što znači da će izbjeći "karioke" u osmini finala

7470 pregleda 0 komentar(a)

Portugal je u duelu sa Urugvajem pretrpio nekoliko šansi protivnika u momentima kada je vodio 1:0, a kada se sve sabere - teško da je moglo da mu izmakne mjesto u osmini finala Mundijala u Kataru.

Prvak Evrope iz 2016. je pobijedio 2:0 i kolo prije kraja je otklonio dileme - ima šest bodova, gotovo sigurno je obezbijedio i prvo mjesto, što znači da neće igrati sa Brazilom u osmini finala.

Selektor Fernando Santoš nije mogao da zamisli bolji epilog, a dobra stvar je i da je Portugal našao put do trijumfa bez pogodaka Kristijana Ronalda.

Oba gola je postigao Bruno Fernandeš, prvi kada je želio da asistira Ronaldu, a drugi iz penala.

Portugal

Urugvaj je ostao na jednom bodu, onom iz duela sa Južnom Korejom, nakon 180 minuta nije zatresao mrežu na Svjetskom prvenstvu, pa se ne pita puta pred posljednju rundu,

"Uruse" čeka meč sa Ganom, koja ima dva boda više i koja je u mogućnosti da kalkuliše.

Tim Dijega Alonsa je večeras dobro reagovao nakon gola Bruna u 54. minutu, pa je Maksi Gomes pogodio stativu, šanse su imali i Luis Suares i De Araskaeta...

I onda je uslijedio jedanaesterac koji je Bruno sam iznudio prije nego je bio siguran sa "kreča".