Kobno 6. kolo, u njemu tri od šest loših odluka polusezone u najbogatijoj ligi

Polovina grešaka VAR-a zabilježeno u 6. kolu, Arsenal i Vest Hem oštećeni u derbijima

4193 pregleda 0 komentar(a)
Martineliju je greškom poništen gol u 6. kolu, Foto: Reuters

Premijer liga je objavila greške koje su obilježile dodadašnji tok takmičenja a koje je utvrdila nezavisna komisija.

Najviše grešaka VAR-a bilo je u 6. kolu Premijer lige. Greškom je u tom kolu poništen pogodak napadaču Arsenala Gabrijelu Martineliju protiv Mančester junajteda u 12. minutu. VAR sudija je preporučio da se pogodak poništi zbog prekršaja Martina Edegora nad Kristijanom Eriksenom i "đavoli" su na kraju slavili sa 3:1.

Tek nezadovoljan treba da bude Vest Hem, u porazu od Čelsija (2:1), "čekićarima" je u 90. minutu 6. kola poništen gol Maksvela Kornea, jer je VAR sudija pogrešno okarakterisao faul Džeroda Bovena nad golmanom Eduarom Mendijem.

Poništen je i autogol Tajreka Mičela u 51. miutu utakmice Kristal palas - Njukasl u 6. kolu

Komisija je utvrdila i da je greškom dosuđen jedanaesterac za igranje rukom Luke Dinja u 55. minutu utakmice 3. kola Premijer lige između Kristal Palasa i Aston Ville (3:1). Još jedan pogrešno dosuđen penal bio je u utakmici 15. kola između Notingem Foresta i Brentforda (2:2), a igrao se 44. minut.

I u 12. kolu je VAR napravio grešku kod isključenja Daglasa Luisa u 61. minutu utakmice Fulama i Aston Vile (3:0).