Siti prvi put u 2022. savladao Liverpul, traži se novi osvajač Liga kupa (VIDEO)

"Građani" eliminisali "redse" (3:2) za plasman u četvrtfinale

8533 pregleda 0 komentar(a)

Dva puta je Liverpul stigao prednost Mančester sitija, odbijao da baš večeras preda trofej u Liga kupu Engleske, ali nije mogao da izbjegne eliminaciju.

Derbi je pripao favoritu, "građani" su slavili 3:2 i plasirali se među osam najboljih u takmičenju.

Iako su timovi bili kombinovani, bio je to sličan meč kao i prethodni istih rivala - sa mnogo šansi na obje strane, sa mnogo golova, kontranapada...

I Siti se na kraju radovao, prvi put u 2022. godini protiv "redsa", nakon remija i tri poraza.

Domaćin je u 10. minutu poveo preko Erlinga Halanda, u 20. je poravnao Fabio Karvaljo.

U nastavku, rani gol Rijada Mareza, pa brza reakcija Mohameda Salaha za novo izjednačenje, ali je tim Pepa Gvardiole bio taj koji je posljednji zadao udarac.

Igrao se 58. minut kada je Liverpulova odbrana zaboravila da pokrije drugu stativu, a Nejtan Ake lako glavom zatresao mrežu nakon centaršuta Kevina de Brujnea.

Imao je Liverpul veliku šansu za 3:3, neprecizan je bio Darvin Nunjes, pa je Jirgen Klop morao da se pomiri s eliminacijom.