Boksing dej i Hari Kejn: Napadač oborio rekord, Sparsi osvojili bod protiv Brentforda

Brentford imao dva gola prednosti, ali je meč na kraju završen 2:2

6116 pregleda 0 komentar(a)
Kuluševski i Kejn, Foto: Reuters

Završeno je Svjetsko prvenstvo, ponovo je aktuelan klupski fudbal, prva se vratila Premijer liga, a na startu 17. runde dobar meč - Brentford i Totenhem su na "Komjuniti stadionu" igrali 2:2.

Domaćin je imao dva gola prednosti, a onda je Totenhem izjednačio, potom imao šanse i za preokret, do kojeg nije došlo.

Brentford je poveo u 15. minutu - Janelt je nakon jedne odbijene lopte i loše reakcije Forstera zatresao mrežu.

Do kraja poluvremena Totenhem je zaprijetio preko Sona, ali promjene rezultata nije bilo.

U 54. minutu 2:0 za domaće - nakon kornera Mbeuma, Norgard je proslijedio loptu na drugo stativu, a gol postigao Toni.

Tada je Totenhem krenuo ofanzivnije, a ubrzo su i smanjili rezultat. U 65. minutu nakon centaršuta Lenglea, Kejn je skočio i zatresao mrežu. Bio je to njegov 10. gol na 7. meču za Boksing dej, po čemu je apsolutni rekorder.

Šest minuta nakon pogotka Kejna u listu strijelaca se upisao i Hojbjerg, koji je postavio konačan rezultat.

Do kraja meča su gosti mogli i do preokreta, ali je Kejn pogodio prečku, a onda je Raja zaustavio i Sona.