Čelsi u prvom dijelu završio posao, brine povreda Džejmsa

Golove postigli Kai Haverc i Mejson Maunt, Čelsi slavio protiv Bornmuta 2:0

6131 pregleda 0 komentar(a)
Maunt proslavlja pogodak, Foto: Reuters

Fudbaleri Čelsija upisali su pobjedu u prvom meču u Premijer ligi nakon mundijalske pauze - "plavci" su večeras na domaćem terenu savladali Bornmut 2:0.

Čelsi je prekinuo niz od pet mečeva bez pobjede u Premijer ligi i zauzima 8. mjesto na tabeli sa 24 boda. Bornmut je na 14. poziciji sa 16 poena.

Ekipa iz Londona je večeras lako i sigurno stigla do trijumfa. Prvi gol postignut je u 16. minutu nakon lijepe timske akcije - dugo je trajao napad domaćeg tima, Žoržinjo je pronašao Maunta, koji je dodao do Sterlinga, a engleski reprezentativac asistirao Kaiju Havercu.

Osam minuta kasnije Haverc je bio u ulozi asistenta, a strijelac je ovog puta bio Maunt.

Čelsi je kontrolisao utakmicu, ali je početkom drugog poluvremena ostao bez Risa Džejmsa, koji je zbog povrede morao da napusti igru. Džejms se tek oporavio od povrede koljena zbog koje je propustio i Mundijal, ali večeras nije imao sreće, pa ga vjerovatno očekuje još jedna pauza.

Džejms je zbog povrede morao ranije da izađe iz igre
Džejms je zbog povrede morao ranije da izađe iz igrefoto: Reuters

Sa druge strane, gosti nisu zaprijetili, nisu stvorili ozbiljniju šansu za 90 minuta i zasluženo su izgubili.