Haland ekspresno do 20 golova, Siti siguran na Eland roudu

Norvežanin na 14 mečeva upisao 20 pogodaka

8141 pregleda 1 komentar(a)
Haland na meču sa Lidsom, Foto: Reuters

Fudbaleri Mančester sitija savladali su u gostima Lids sa 3:1 i vratili se na drugo mjesto na tabeli, a Erling Haland ispisao istoriju Premijer lige - već je stigao do 20 golova u prvenstvu, a za takav skor bile mu je dovoljno samo 14 mečeva.

Do brojke od 20 pogodaka prije Halanda najbrže je došao Kevin Filips - za 21 utakmicu.

Siti je u prvom poluvremenu propustio tri dobre prilike, Haland iz dvije situacije nije pogodio, ali su gosti odmor ipak otišli uz minimalnu prednost nakon što je Rodri, u nadoknadi, bio precizan za 1:0.

U nastavku utakmice sve je odlučila veza Griliša i Halanda.

Griliš je upisao dvije aistencije, prvu nakon velike greške odbrane Lidsa, a Haland se upisao dva puta.

Leeds je do kraja susreta postigao počasni gol, preko Holanđanina Paskala Strujka u 73. minutu.

Siti na drugom mjestu ima pet bodova manje od vodećeg Arsenala.