Siti ostao bez pobjede, Grej golčinom umirio šampiona

10740 pregleda 0 komentar(a)
Demaraj Grej postiže gol za 1:1, Foto: Reuters

Etihad nije neosvojiva tvrđava - nakon što je Brentford pred mundijalsku pauzu šokirao Mančester siti pobjedom 2:1, posljednjeg dana 2022. bod šampionu uzeo je Everton.

Veliki je to poklon lideru Arsenalu i korak nazad za Gvardiolin tim u borbi za odbranu titule.

Siti je poveo golom - ne treba ni napominjati više koga - Erlinga Halanda, 21. u prvenstvu, u 24. minutu na asistenciju Rijada Mareza.

Everton je do boda došao spektakularnim pogotkom Demaraja Greja, koji je iskosa sa lijeve strane poslao loptu u gornji suprotni ugao, dok je Ederson samo mogao da posmatra kako završava u mreži.

Siti je imao pola sata da dođe do pobjede, stvarao je veliki pritisak, a gosti se herojski odbranili.

Njukasl je zaustavljen nakon šest vezanih pobjeda - bod sa Sent Džejms parka odnio je Lids (0:0).

"Svrake" su imale mnogo šansi, najbolje je promašio Bruno Gimaraeš...

Fulam je bio bolji od Sautemptona 2:1, a Aleksandar Mitrović propustio priliku da upiše 11. gol u sezoni - njegov šut iz penala u sedmom minutu nadoknade odbranio je golman Bazunu.