Arsenal savladao Brajton i u velikom stilu završio godinu

Ekipa Mikela Artete slavila 4:2

5653 pregleda 0 komentar(a)
Detalj sa utakmice Brajtona i Arsenala, Foto: Reuters

Fudbaleri Arsenala su na sjajan način zaokružili 2022. godinu - ekipa Mikela Arteta savladala je večeras, u 18. kolu Premijer lige, u gostima Brajton 4:2, iskoristila kiks Mančester sitija i učvrstila se na prvom mjestu na tabeli.

"Tobdžije" imaju 43 boda, sedam više od Mančester sitija.

Arsenal je poveo već poslije 66 sekundi - Zinčenko je pronašao Martinelija, Brazilac šutirao, njegov udarac je bio izblokiran, a lopta je na kraju došla do Bukaja Sake koji je zatresao mrežu.

Već u narednom napadu Arsenal je mogao do novog pogotka, ali je ponovo Martineli bio neprecizan.

Gosti su u prvom poluvremenu ipak stigli do drugog gola, kada je Edegor, u 39. minutu, sjajno šutirao i postigao lijep pogodak.

Arsenal je i u drugom poluvremenu brzo postigao gol. U 47. minutu je Martineli šutirao, njegov udarac zaustavio Sančes, ali je Nketija bio na pravom mjestu.

U 65. minutu domaći su smanjili preko Mitome, a onda je šest minuta kasnije, nakon asistencije Edegora, Martineli realizovao kontru i zatresao mrežu.

Konačan rezultat postavio je Ferguson nakon greške Salibe u 77. minutu.

Arsenal u narednom kolu dočekuje Njukasl, Brajton gostuje Evertonu.