"Bolar-Delelis" je neosvojiva tvrđava: Lans nanio PSŽ-u prvi poraz u sezoni

Lans na domaćem terenu odigrao 10 utakmica u Ligi 1 i slavio na svakoj. Večeras je bilo 3:1

4000 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Lansa, Foto: Reuters

Jedina ekipa u "ligama petice" koja je ove sezone pobijedila na svim mečevima na domaćem terenu je Lans.

Francuski prvoligaš je slavio na svih devet utakmica na "Bolar-Delelis" stadionu, a večeras je ostvario i desetu, ali i najveću u dosadašnjem dijelu sezone.

Lans je večeras u 17. kolu Lige 1 savladao na domaćem terenu PSŽ 3:1 i aktuelnom šampionu nanio prvi poraz ove sezone. Računajući i prethodnu sezonu, PSŽ je večeras izgubio prvi put u domaćem šampionatu još od marta prošle godine.

Domaći su poveli u petom minutu preko Frankovskog, ali je tri minuta kasnije PSŽ izjednačio, a strijelac je bio Ekitike.

Ipak, do odlaska na odmor domaći su ponovo stekli prednost, a gol je u 28. minutu postigao Openda, da bi u 48. minutu konačan rezultat postavio Klod-Moris.

Nakon večerašnje pobjede Lans ima četiri boda manje od aktuelnog šampiona.