Rendžers nije uspio da sačuva vođstvo: Seltik u finišu stigao do boda u Old Firmu

Seltik poveo, Rendžers preokrenuo, a na kraju "kelti" stigli do boda - 2:2

10163 pregleda 0 komentar(a)
Tavernije proslavlja pogodak, Foto: Reuters

Popularni Old Firm, meč Rendžersa i Seltika, jedan od najvećih fudbalskih duela danas je dobio novu epizodu.

Veliki rivali su odigrali još jednu odličnu utakmicu, koja je na kraju završena neriješeno - 2:2. Seltik je vodio, Rendžers preokrenuo, a onda gosti u finišu došli do boda i sačuvali devet poena prednosti na tabeli.

Seltik je poveo već u petom minutu. Morelos je pogriješio, a poklon iskoristio Maeda.

Rendžers je prvih pola sata bio bezopasan, a onda je Kent pogodio stativu, da bi dvije prilike u finišu prvog dijela imao i Morelos.

Već na startu drugog dijela domaći su izjednačili. Sakala je odlično primio loptu nakon ispucavanja Mekgregora, pronašao Kenta koji je poslao loptu u mrežu.

U 53. minutu penal za Rendžers. Sakala je ponovo bio glavni akter, oborio ga je Starfelt, a siguran sa 11 metara bio je Džejms Tavernije.

Kontrolisao je Rendžers situaciju na terenu, imao pobjedu u džepu, a onda je u 88. minutu najbolji strijelac lige, Furuhaši nakon gužve u šesnaestercu postigao gol i postavio konačan rezultat.

U ekipi Seltika danas nije bilo crnogorskog internacionalca Seada Hakšabanovića, koji još nije zaliječio povredu stopala.