Preokret Lećea protiv Lacija, Romi dovoljan gol protiv Bolonje

Adam Marušić odigrao svih 90 minuta za „bjankoćeleste” i po ocjeni statističkog portala Sofascore bio jedan od najboljih u timu Mauricija Sarija

4638 pregleda 0 komentar(a)
Adam Marušić u duelu sa Hoanom Gonsalesom iz Lećea, Foto: Giovanni Evangelista/LaPresse via AP

Na povratku Serije A nakon više od 50 dana, rimski klubovi su imali različite rezultate, pa su nakon 16 kola poravnati na diobi 4. mjesta sa Interom sa 30 bodova.

Romi je bio dovoljan gol Lorenca Pelegrinija iz penala u 6. minutu da savlada Bolonju na „Olimpiku”.

Heroj je, ipak, bio Tami Ejbraham, koji je u 96. minutu spriječio pogodak Džona Lukumija.

Lacio je, s druge strane, vodio na „Via del Mareu” pogotkom Ćira Imobilea u 14. minutu, ali je Leće preko Gabrijela Strefece u 57. i Lorenca Kolomba u 71. stigao do treće vezane pobjede u šampionatu.

Adam Marušić je odigrao svih 90 minuta za „bjankoćeleste” i po ocjeni statističkog portala Sofascore bio jedan od najboljih u timu Mauricija Sarija.

Rimskim klubovima bi mogao da pobjegne Inter, ali mu je neophodan pozitivan rezultat u derbiju kola protiv Napolija na „Đuzepe Meaci” (početak u 20.45 časova).

Ranije danas, Milan je savladao Salernitanu 2:1, Sampdorija istom rezultatom porazila Sasuolo, a Atalanta golom u 92. minutu stigla do boda protiv Specije.