Inzagi: U petoj godini VAR-a, nama ponište gol zbog sudara dva igrača Monce

U 81. minutu pri rezultatu 2:1 u korist Intera poništen je gol defanzivcu Franćesku Aćrbiju za 3:1. Regularan, ali...

10532 pregleda 3 komentar(a)
Inzagi razočaran lošim odlukama sudija, Foto: REUTERS

Inter je u nadoknadi ostao bez pobjede protiv Monce - 2:2, a trener "nerazura" Simone Inzagi je jasno imenovao krivce - sudije i VAR.

Sa pravom - u 81. minutu pri rezultatu 2:1 za Inter, poništen je gol defanzivcu Franćesku Aćerbiju za 3:1. Regularan, ali...

Sudija Luka Skaki svirao je faul dok je lopta bila u vazduhu, zbog navodnog faula igrača Intera Roberta Galjardinija.

Na snimku je bilo jasno da su se, u stvari, sudarila dva igrača Monce - Pablo Mari je oborio Armanda Iza.

Da sudija nije prekinuo igru, onda bi trenutak mogao biti uzet u obzir od strane sudija u VAR sobi.

“Ljuti smo, jer je to bila očigledna greška - svirati nam faul zbog sudara dvojice igrača Monce i to pazite: U petoj godini upotrebe VAR-a! Svi valjda znaju da se igra ne prekida i da treba sačekati odluku VAR -a", grmio je Inzagi i dodao:

"Da, da! Umjesto da imamo 3:1, utakmicu završavamo remijem. Nevjerovatna greška".