Dominacija Sitija u derbiju: Čelsi pao za 45 minuta na "Etihadu", Aston Vila eliminisana od četvrtoligaša

"Građani" na poluvremenu vodili 3:0

9761 pregleda 1 komentar(a)

Čelsi u ovom momentu nije konkurentan velikanima u Engleskoj, pa je i drugi put u tri dana nadigran u duelu sa Mančester sitijem.

Nakon 1:0 u Londonu u Premijer ligi, mnogo ubjedljivije je bilo u FA kupu - "građani" su slavili 4:0 za plasman u četvrto kolo.

Sve je na "Etihadu" bilo gotovo u prvom poluvremenu.

Rijad Marez je majstorski iz slobodnog udarca načeo "plavce", potom je pogodio i Hulijan Alvares iz penala, a onda se upisao i Fil Foden poslije odlične akcije kompletnog tima Pepa Gvardiole.

Siti je u nastavku oborio ritam, ali je stvarao šanse...

Marez je imao nekoliko pokušaja iz igre, a tačku na goleadu je stavio pogotkom iz jedanaesterca koji je iznudio Foden.

Siti će u narednoj rundi igrati sa pobjednikom sjutrašnjeg duela Oksforda i Arsenala.

Šokantan poraz je doživjela Aston Vila, koja je na "Vila parku" eliminisana od Stivenidža - 2:1.

"Lavovi" su vodili od 33. minuta i gola Sansona, a četvrtoligaš preokrenuo u 88. i 91. preko Rida i Kempbela.

Stivenidž sada ide na megdan Stouku.

Ovog vikenda je ispalo osam premijerligaša iz najstarijeg takmičenja na svijetu - Everton, Kristal Palas, Bornmut, Notingem forest, Brentford, Njukasl, Čelsi i Aston Vila.