Dembele utišao „Metropolitano”, Savić i Tores isključeni u 92. minutu zbog koškanja i čupanja

Atletiko u 94. minutu mogao do remija, ali je Ronald Arauho petom na gol-liniji zaustavio šut Antoana Grizmana

9745 pregleda 2 komentar(a)

Barselona je dugo gledala u leđa Realu, sada mu bježi tri boda i još je domaćin „el klasika” 19. marta na „Kamp nouu”.

Za bijeg „blaugrane” je najzaslužniji često osporavani Usman Dembele, koji je u 22. minutu utišao stadion „Metropolitano” i donio Kataloncima pobjedu u derbiju 16. kola protiv Atletiko Madrida (1:0).

U akciji koja je prethodila pogotku Francuza, pometnju u odbrani domaćih napravili su Pedri i Gavi, koji je asistirao Dembeleu, a Stefan Savić zakasnio da „pokrije” saigrače iz odbrane, pa mu je lopta prošla kroz noge.

Savić je po parametrima statističkog portala Sofascore bio najbolji u timu Dijega Simeonea, ali je isključen u 92. minutu zbog koškanja i čupanja sa Feranom Toresom, koji je takođe dobio crveni karton.

Stefan Savić

Atletiko je u 94. minutu mogao do remija, ali je Ronald Arauho petom na gol-liniji zaustavio šut Antoana Grizmana.