Siti već ostao bez jednog trofeja, "davljenik" Sautempton prejak za lidera Premijer lige (VIDEO)

Sautempton - Mančester siti 2:0, za kraj nadanja Gvardiolinog tima o svim mogućim trofejima

4160 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri Sautemptona šokirali su Mančester siti na "Sent Meriju" (2:0) i izborili plasman u polufinale Liga kupa.

Siti, koji je obično aktivan na svim frontovima, tako je već ostao bez jednog trofeja.

Bio je to duel "fenjeraša" Premijer lige i lidera, aktuelnog prvaka, ali je pobjeda Sautemptona sasvim zaslužena.

Manchester siti, sa Alvaresom, Fodenom i Grilišom u vrhu napada, te Halandom i De Brujneom koji su ušli u drugom poluvremenu, nije imao niti jedan udarac u okvir gola.

Sautempton je poveo u 23. minutu golom Sekoua Mare.

Samo pet minuta kasnije lijepim udarcem sa oko 30 metara protivničku mrežu zatresao je Musa Đenepo.

Sautempton

Za Sautempton je debitovao Hrvat Mislav Oršić, koji je ušao u igru u 83. minutu.

Plasman u polufinale izborio je i Notingem Forest, koji je penalima 4:3 pobijedio Vulverhempton. Nakon 90 minuta bilo je 1:1 - domaći su poveli u 18. minutu golom nekadašnjeg igrača Volvsa Vilija Bolija, izjednačio je Raul Himenes u 64.

Crnogorski golman Matija Šarkić bio je na klupi Vulverhemptona.

Plasman u polufinale Liga kupa ranije su izborili Mančester junajted i Njukasl.

Znaju se i parovi polufinala: Notingem forest - Mančester junajted i Sautempton - Njukasl.