Potop Liverpula: Brajton i De Zerbi držali čas fudbala Klopu (VIDEO)

"Redsi" poraženi 3:0, Sautempton bolji od Evertona

11670 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 14.01.2023. 20:29h

Zona Lige šampiona je sve dalje za Liverpul, a poraz u Brajtonu je imao dosta sličnosti sa onim iz duela sa Brentfordom prije desetak dana.

"Redsi" defanzivno ne djeluju kao vrhunski tim, pogotovo kada ne igra povrijeđeni Virdžil van Dajk, a Brajton karakteriše to da zna da kazni sve ono što mu protivnik ponudi.

Tako je bilo pod komandom Grejema Potera, tako je i sada sa Robertom de Zerbijem.

Brajton je nadigrao velikana i slavio 3:0, svi golovi su pali u drugom poluvremenu.

Grešku Džordana Hendersona je 47. minutu iskoristio Solomon Marč, isti igrač je u 53. povisio na 2:0.

Nakon toga je domaćin dominirao, Liverpul samo na momente prijetio i ostavljao prostor "galebovima".

Mreža Alisona Bekera se do kraja tresla još jednom - u 82. minutu se upisao i Dani Velbek.

Liverpul je u ovom momentu od četvrtog mjesta koje vodi u Ligu šampiona udaljen sedam bodova.

Sautempton je savladao Everton na "Gudisonu" (2:1) i vjerovatno potpisao otkaz Franku Lampardu, Notingem forest je bio bolji od Lestera (2:0), dok je Vulverhempton pobijedio Vest Hem (1:0).

U posljednjem meču današnjeg programa je Brentford nadigrao Bornmut - 2:0.