Atletiku samo bod protiv Almerije

Meč završen 1:1, "kolćonerosi" i ovaj susret završili sa desetoricom

2404 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje Turea nakon pogotka, Foto: Reuters

Atletiko Madrid je još bez pobjede u La Ligi u 2023. godini - nakon poraza u prethodnom kolu od Barselone, ekipa Dijega Simeonea je večeras remizirala (1:1) u gostima sa Almerijom.

Imao je Atletiko šanse i da dođe do sva tri pogotka, ali je na golu domaćih briljirao Fernando Martines.

Atletiko je poveo u 18. minutu - Kongdobija je poslao loptu, Grizman je lijepo propustio, a mrežu zatresao Korea.

Dvadesetak minuta kasnije domaći su izjednačili, a strijelac je bilo El Bilal Ture, koji je glavom savladao Oblaka.

Ture je i u nastavku mogao do pogotka, kojim bi kreirao preokret, ali nije bio precizan.

Na drugoj strani je Morata, po ulasku u igru, imao dvije sjajne šanse, jednu i Korea, ali je Martines ostao nesavladan.

U finišu meča gosti su ostali sa desetoricom, jer je zbog dva žuta kartona u svlačionicu ranije morao Regilon.

U ekipi Atletika večeras nije bilo Stefana Savića, koji je odradio prvi od dva meča suspenzije.