Šok u Madridu: Vratio se Ronaldo, Real izgubio od Betisa!

Atletiko slavio u Bilbau 2:1, Sevilja savladala Las Palmas 1:0
7 komentar(a)
Bejl, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.09.2017. 22:09h

Šok u Madridu, kakav se odavno ne pamt - Betis je savladao Real 1:0, golom Sanabrije u 95. minutu!

Prošlo je tek pet kola, rano je za zaključke, mada se konstatacija da Real već ima sedam bodova manje od Barselone govori sama za sebe.

Nakon remija na "Bernabeuu" sa Valensijom i Levanteom, šampion je doživio prvi poraz, iako je prvi put ove sezone na terenu bio Kristijano Ronaldo.

Izdržao je suspenziju, ali je bio potpuno van ritma, za 90 minuta nijednom nije ugrozio gol rivala.

Najbliži je bio Garet Bejl, čiji je egzibicioni pokušaj petom do stative odbio golman Adan.

U pokušaju da dođu do gola, madridski fudbaleri ostavili su premnogo prostora, što su gosti iz Sevilje kaznili, kada vremena za povratak više nije bilo.

Poslije pet mečeva, Real ima svega osam bodova, Barselona 15, a možda još poraznije zvuči podatak da je cijeli madridski tim postigao samo devet golova do sada - isto koliko i Leo Mesi!

Večeras je i prekinut niz od 73 uzastopne utakmice na kojima su fudbaleri Reala postigli makar jedan pogodak.

Ritam Barse za sada prati Sevilja, koja je golom Hesusa Navasa u 83. minutu savladala Las Palmas 1:0.

Tim iz Andaluzije ima dva boda manje od lidera.

Atletiko je na jednom od najtežih gostovanja odigrao najbolju utakmicu u sezoni - "kolćonerosi" su savladali Atletik u Bilbau 2:1.

Moguće da bi sve bilo drugačije da je domaćin u 41. minutu poveo. Imao je penal za 1:0, ali je Jan Oblak potvrdio status jednog od najboljih golmana današnjice, odbranivši šut Aduriza.

Predvođena Oblakom, te neprelaznim i kao stijena čvrstim Savićem, odbrana gostiju je zaustavljala napade Baskijaca, a zna se da je Atletiko najopasniji iz kontre.

Dvije efektne Simeoneovi igrači su pretvorili u golove. Prvo je Koke asistirao Korei, da bi maestralno dodavanje Grizmana u velikih 2:0 pretvorio Karasko.

Atletik je ublažio poraz preko Raula Garsije u drugom minutu nadoknade.

Атлетик - Атлетико 1:2 от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Atletik Bilbao - Atletiko Madrid 1:2

Raul Garsija 90+2.- Korea 55, Karasko 73.

Leganes - Đirona 0:0

Deportivo - Alaves 1:0