Inter se poigravao sa Milanom za trofej u Superkupu (VIDEO)

Golovi Dimarka, Džeka i Martinesa - "nerazuri" ubjedljivi u Rijadu (3:0)

8085 pregleda 1 komentar(a)

Drugu godinu zaredom Inter je osvajač italijanskog Superkupa.

Sada je to uradio na dominantan način, deklasirao je Milan 3:0 i iz Saudijske Arabije se vraća sa trofejom koji nije najveći na Apeninima, ali kada se savladala najveći rival onda ima posebnu važnost.

"Nerazuri" su se u Rijadu pitali apsolutno sve na terenu, rano poveli 2:0, onda dvadesetak minuta nastavka čekali šansu za završni udarac koji je "rosonerima" zadao Lautaro Martines.

Interu je ovo sedmi pehar u Superkupu, dok je Simone Inzagi večeras osvojio četvrti (ima dva kao trener Lacija), pa se izjednačio na prvom mjestu vječne liste sa legendama - Marćelom Lipijem i Fabijom Kapelom.

Inzagijev tim je poveo u 10. minutu golom Federika Dimarka nakon fantastične akcije Edina Džeka i asistencije Nikola Barele, da bi napadač iz Bosne i Hercegovine u 21. povisio prednost.

Moglo je do poluvremena da bude i ubjedljivije, Inter je prijetio konstantno, dok je Milan bio najopasniji od 46. do 65. minuta kada su Andrea Onanu "testirali" Rafael Leao i Ismael Benaser.

Kamerunac se nije dao, a onda je u 77. minutu viđen najljepši detalj na meču.

Martines je prvo zagradio Fikaja Tomorija, a onda maestralno udarcem desnom spoljnjom postavio konačan rezultat.