Palas u foto-finišu prekinuo seriju Junajteda (VIDEO)

Mančester junajted bio na pragu da nakon duže vremena bude ispred Sitija na tabeli, bez tri boda ostao u prvom minutu sudijske nadoknade (1:1)

4983 pregleda 0 komentar(a)
De Hea prima golčinu iz slobodnog udarca za 1:1, Foto: Reuters

Kristal Palas i Mančester junajted igrali su neriješeno 1:1 u zaostalom meču 7. kola Premijer lige.

Velika serija "crvenih đavola" od sedam uzastopnih pobjeda u svim takmičenjima prekinuta je na najbolniji mogući način, golom "orlova" za izjednačenje u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Francuz Mišel Odise odapeo je "strijelu" iz slobodnog udarca, lopta je od prečke pala iza De Heinih leđa za prekid serije tima Erika Ten Haga.

Pogledajte OVDJE.

Da je ostalo 0:1, dogodilo bi se doskora nezamislivo - Junajted bi bio ispred gradskog rivala Sitija na tabeli, što se odavno nije desilo u ovom dijelu sezone.

Ovako, timovi su izjednačeni na 2. mjestu sa po 39 bodova, Siti ima bolju gol-razliku i utakmicu manje, a oba tima kasne devet bodova za vodećim Arsenalom.

Junajted je na "Šelhrust parku" poveo u posljednjem minutu prvog poluvremena nakon sjajne akcije Eriksena, Rašforda i egzekutora Bruna Fernandeša, ali je platio ceh za slabu igru u drugom poluvremenu.

Za "đavole" je debitovao holandski napadač Verghorst, koji je počeo meč, a zamijenjen je u 69. minutu.

U nedjelju je veliki derbi, Arsenal - Mančester junajted.