Atalanta zakazala četvrtfinalni duel sa Interom, Lacio dočekao Juve (VIDEO)

"Boginja" deklasirala Speciju, Rimljani i "stara dama" sigurni protiv Bolonje odnosno Monce

6445 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 19.01.2023. 23:03h

U nedjelju je u Bergamu "stradala" Salernitana koja je u prvenstvu primila osam golova (8:2), Atalanta je danas imala milosti prema Speciji u Kupu Italije.

Pogodila je mrežu pet puta (5:2) i plasirala se u četvrtfinale, gdje je čeka okršaj sa Interom.

Ademola Lukman je fantastičnu formu potvrdio golovima u 10. i 12. minutu, ali je Specija do odmora imala aktivan rezultat - gubila je 3:2.

U nastavku se, ipak, pitala "boginja", pa su se upisali Rasmus Hojlund i Itan Ampadu (autogol).

Ulogu favorita je opravdao i Lacio, koji je na "Olimpiku" bio bolji od Bolonje - 1:0.

Presudio je gol Felipea Andersona u finišu prvog poluvremena, a u drugom je šansu dobio i crnogorski reprezentativac Adam Marušić.

"Nebesko-plavi" će u četvrtfinalu igrati sa Juventusom koji je u Torinu bio bolji od Monce - 2:1.

Mojze Ken je donio prednost "staroj dami", a prolaz Federiko Kjeza u 78. nakon što je Monca bila stigla do izjednačenja preko Matije Valotija.

Prošle sedmice su kompletirana prva dva četvrtfinalna para, sastaju se Kremoneze - Roma i Fiorentina - Torino.