Napoli i Juve ruše sve pred sobom, pobjede Milana i Rome

Atalanta dala pet golova Krotoneu...
Napoli Hose Kaljehon, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.09.2017. 20:54h

Juventus i Napoli su nastavili trku i nakon petog kola - u derbijima su savladali Fiorentinu odnosno Lacio i ostali na maksimalnom učinku.

"Stara dama" je u Torinu bila bolja od Fiorentine, a presudio je gol Mandžukića u 52. minutu.

Juve se kasnije ispromašio s igračem više, a u finišu je mogao i da bude kažnjen...

Napoli je u Rimu gubio na poluvremenu (pogodak De Fraja), ali je u nastavku sve ispravio - za svega pet minuta je postigao tri pogotka i još jednom oduševio Italiju.

Nova tri boda "azurima" donijeli su Kulibali, Kaljehon, Mertens i Žoržinjo za 4:1 protiv "nebesko-plavih".

Лацио - Наполи от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Milan je golovima iz penala (prvo Rodriges, pa Kesi) savladao Spal kod kuće, a u naletu je Roma.

Poslije Verone, koja je poražena sa 3:0 na "Olimpiku" u subotu, Roma nije imala milosti ni protiv Beneventa kojem je na gostovanju dala četiri gola (4:0).

Edin Džeko je u 22. minutu doveo "vučicu" u prednost, a već u 35. je bilo 2:0 kada je sopstvenu mrežu zatresao Fabio Lućoni.

Domaćin je bio već prežaljen, pa se u nastavku ponovo upisao Džeko za ukupno peti pogodak u sezoni.

Tačku na meč stavio je Lorenco Venuti još jednim autogolom...

Milan - Spal 2:0

Juventus - Fiorentina 1:0

Lacio - Napoli 1:4

Atalanta - Krotone 5:1

Kaljari - Sasuolo 0:1

Đenova - Kjevo 1:1

Udineze - Torino 2:3

Verona - Sampdorija 0:0