Remi koji ništa ne mijenja: Liverpul i Čelsi podijelili bodove

Duel na "Enfildu" završen 0:0

2723 pregleda 0 komentar(a)
Nunjes u duelu sa Galagerom i Čalobom, Foto: Reuters

Derbi meč 21. kola Premijer lige završen je neriješeno - Liverpul i Čelsi igrali su danas 0:0 na "Enfildu".

Obje ekipe nastavljaju sa blijedim partijama. Liverpul je vezao tri meča bez pobjede u Premijer ligi, dok je Čelsi na posljednjih pet mečeva slavio samo jednom.

Nije bilo previše interesantno na "Enfildu", ali bi sve bilo drugačije da je gol, koji je Kai Haverc postigao u trećem minutu bio regularan. Ovako, sudija Majkl Oliver je zbog ofsajda poništio gol, a do kraja susreta se mreže nisu tresle.

Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno u svim segmentima. Čelsi je prijetio iz prekida, Liverpul se u takvim situacijama slabo branio i uspijevao da sačuva mrežu.

Na drugoj strani je u nekoliko navrata pokušao Kodi Gakpo, ali previše uzbuđenja nije bilo.

U nastavku je za Čelsi debitovao Mihailo Mudrik, koji je i imao jednu odličnu priliku ali je pogodio spoljni dio mreže.

Liverpul je stvarao šanse preko Arnolda, Darvina Nunjesa, pokušao je i Salah, ali je na kraju ostalo 0:0.

Današnja utakmica bila je 1000. u trenerskoj karijeri Jirgena Klopa.