Everton se "davi" na dnu, Vest Hem pobjegao iz crvene zone, bod za Njukasl (VIDEO)

Sautempton i Everton poravnati su na dnu Premijer lige nakon 21. kola

3032 pregleda 0 komentar(a)
Boven postiže gol za Vest Hem protiv Evertona, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.01.2023. 20:25h

Velikani se ove sezone bore za opstanak u Premijer ligi, a jednog čeka baš grčevita borba - Everton je u direktnom duelu za bijeg iz opasne zone izgubio u Londonu od Vest Hema (2:0).

"Karamele" su sa Sautemptonom, koji je izgubio kod kuće od Aston Vile 1:0, poravnate na posljednjem mjestu.

Vest Hem, s druge strane, ima tri boda više, ali je četiri pozicije iznad, na 15. mjestu od 20 ekipa.

Dvostruki strijelac za "čekićare" bio je Džerod Boven u 34. i 41. minutu.

Najuzbudljiviji meč popodneva odigrali su Lester i Brajton - 2:2.

Gosti su poveli golom Mitome u 27. minutu, domaći preokrenuli preko Olbrajtona u 38. i Barnsa u 63. minutu, a zasluženo izjednačenje "galebovima" donio je Ferguson dva minuta prije kraja.

Aston Vila je slavila na "Sent Meriju" i otežala Sautemptonu borbu za opstanak golom Votkinsa u 77. minutu, dok su Bornmut i Notingem Forest igrali 1:1.

Entoni je u 28. minutu doveo domaće u vođstvo, izjednačio je Saridž u 83.

Pogodaka nije bilo jedino na "Selhrst parku", gdje su remizirali Kristal Palas i Njukasl.

"Svrake" su tako ostale neporažene u 16. meču zaredom, nisu izgubile još od kraja avgusta i duela sa Liverpulom.