Napoli lako osvojio Salerno za 50. bod u sezoni, majstorija Mirančuka u Firenci (VIDEO)

Lider Serije A savladao Salernitanu golovima Di Lorenca i Osimena - 2:0

7761 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 21.01.2023. 22:46h

Napoli nakon eliminacije iz Kupa nije dozvolio iznenađenje u Seriji A.

Lider italijanskog šampionata je rutinski savladao Salernitanu u gostima (2:0) i nastavio pohod na Skudeto.

"Azuri" su dominirali u Salernu i promašivali šanse prije nego je Đovani di Lorenco u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena matirao Giljerma Oćou.

Početak drugog dijela je otklonio svaku dilemu na stadionu "Areki", jer je već u 48. pogodio i Viktor Osimen.

Domaćin je jedinu pravu šansu imao desetak minuta prije kraja kada je stativu pogodio Kšištof Pjontek.

Napoli je upisao 16. trijumf u sezoni i stigao do 50. boda - ekipa koja je u prvih 19 kola dolazila do te brojke uvijek je na kraju i osvajala titulu...

Uz utakmicu više ima 12 bodova prednosti u odnosu na Milan, 13 u odnosu na Inter...

Torino je pobijedio u Firenci (1:0), razliku je napravila majstorija Alekseja Mirančuka u 33. minutu.

U prvom meču današnjeg programa je Verona bila bolja od Lećea - 2:0.