Het-trik Halanda za 25. pogodak u ligi, rekorde ruši i De Brujne

Očekivano lako Mančester siti je na "Etihadu" dobio Vulvse u 21. kolu Premijer lige sa 3:0

7803 pregleda 2 komentar(a)
Haland već broji 25, Foto: REUTERS

Očekivano lako Mančester siti je na "Etihadu" dobio Vulvse u 21. kolu Premijer lige (3:0), a utakmicu je oblježio Norvežanin Erling Haland.

Od 40. do 54. minuta Haland je kompletirao het-trik, došao do brojke od 25 pogodaka u ligi i prevazišao učinke najboljih strijelaca elitne ostrvske lige iz prethodne četiri sezone, kada su najubojitiji igrači sezonu završili sa po 23 pogotka.

U 40. minutu Haland je iskoristio asistenciju Kevina de Brujnea, vodećeg po broju kreiranih šansi za gol - 20, ali i asistencija - 11, u pet najjačih liga ove sezone.

Postigao je 18 golova u 11 nastupa na svom stadionu, što je rekord Mančester sitija za sezonu na Etihadu!

U 40. minutu je kompletirao 97. asistenciju do rekorda Premijer lige mu nedostaje još pet.

Drugi gol u 49. minutu Haland je postigao sa penala da bi het-trik kompletirao na dodavanje Rijada Mareza.

Do četvrtog het-trika trebalo mu je samo 19 utakmica, Van Nistelroju 65.