Dortmund u goleadi bolji od Augsburga

Borusija Dortmund dobila Augsburg sa 4:3, u 16. kolu

3165 pregleda 0 komentar(a)
Hrabri Ale je bio u centru pažnje, Foto: REUTERS

Borusija Dortmund je na "Vestfalenu" dobila uporni Augsburg u 16. kolu Bundeslige, prvom nakon pauze. "Milioneri" su otpor gostiju slomili u drugom poluvremenu.

Poveo je domaćin pogotkom Džuda Belingema u 29, da bi u 40. odgovorio na drugoj strani Arne Majer.

Samo dva minuta kasnije opet je domaćin u prednosti pogotkom Nika Šloterbeka, ali u nadoknadi poluvremna je Ermedin Demirović postigao gol za egal.

U nastavku dva gola u mreži gostiju, djelo su engleskog tinejdžera Džejmija Nbajno-Gitensa u 75, i Ameriaknca Đovanija Rejne u 78, samo minut nako što su gosti postigli treći gol preko Hrvata Davida Ćoline.

Za domaćina je posljednjih pola sata igrao i Sebastijan Ale, koji se oporavio od dvije operacije i hemoterapija raka testisa.

A Jana Zomera koji je pojačao Bajern na golu Menhengladbaha je naslijedio sunarodnik iz Švajcarske, Jonas Omlin. No, primio je tri gola u porazu od Bajera - 3:2. Sve što je Menhengladbah uspio je da preko Larsa Štindla u finišu ublaži poraz.