Veliki kiks Intera, Empoli sa igračem više do pobjede na „San Siru”

Milan Škrinjar u 40. minutu dobio drugi žuti karton, a Tomazo Baldanci u 66. minutu donio pobjedu gostima, kojoj je doprinijela i loša intervencija Andrea Onane

8282 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje igrača Empolija nakon gola Tomaza Baldancija, Foto: AP Photo/Luca Bruno

Pet dana nakon ubjedljive pobjede nad Milanom u Superkupu Italije, Inter je imao veliku priliku da izbije na 2. mjesto Serije A.

Ispostavilo se, međutim, da je put do Rijada i zbog trofeja ostavilo traga na „nerazurima”, koji su doživjeli šokantan poraz od Empolija (1:0).

Meč na „San Siru” je krenuo u pogrešnom smjeru u 40. minutu, kada je Milan Škrinjar dobio drugi žuti karton.

Gosti su brojčanu prednost iskoristili u 66. minutu, kada je Tomazo Baldanci iz kontre šutirao jako po sredini gola, a Andre Onana loše intervenisao.

U prvom meču današnjeg programa Bolonja i Kremoneze su remizirali (1:1), a 19. kolo zatvara sjutrašnji derbi Lacija i Milana.

Ako gosti ne pobijede, Napoli će prvi put ove sezone imati dvocifrenu prednost nad najbližim rivalom nakon završenog kola, jer je sada na plus 12 u odnosu na „rosonere”.