Bomba Kimiha za bol "jarčeva"

Evrogol Kimiha od prečke sa 30 metara spriječio najveću želju Kelna - da slavi u Minhenu (1:1)

5817 pregleda 0 komentar(a)
Kimih dao gol za pamćenje, ali i tugu u Kelnu, Foto: REUTERS
Ažurirano: 24.01.2023. 22:39h

Sanjaju "jarčevi" 14 godina da osvoje dom Bajerna, najvećeg njemačkog kluba i ujedno - najvećeg neprijatelja. I bili su blizu neslućenoj sreći, ali - sijevnula je desnica Džošue Kimiha u 90.minutu, a lopta se kao tane od prečke zarila u mrežu Kelna - 1:1, u 17. kolu.

Posljednji put kada su "jarčevi" osvojili bod u Minhenu, utakmica je davne 2011. godine završena identičnim rezultatom.

Odlično je Keln ušao u utakmicu, poveo pogotkom Tunišanina Škirija na dodavanje glavom defanzivca Juliana Šaba, odlično su gosti izlazili u kontri, postavljali se u bloku i "hvatali" u ofsajd napadače Bajerna.

Sa druge strane, bilo je vidno kada je ekipa dobro organizoavna da 10-strukom uzastopnom prvaku Njemačke fali špic klase kakav je bio Robert Levandovski.

Ipak, Kimih je spriječio senzaciju.

A bez povrijeđenog Stevana Jovetića Herta je kući deklasirana od Volfsburga - 5:0.

Puno uzbuđenja bilo je na utakici Hofenhajm - Šttgart - 2:2. Domaćin je poveo preko Andreja Kramarića, gosti preokrenuli a u 78. minutu ostali bez isključenog 20-godišnejg Francuza Ahamada.

Kramarić je to iskoristio za remi u četvrtom minutu nadoknade.

Šalke je nekada bio velikan njemačkog fudbala, do prije nekoliko godina bio u vrhu, ali je potonuo 2019, kada je objavljeno da je u velikim finansijskim problemima.

Proveo je i jednu sezonu u Cvajti, a čini se da će se ekspresno vratiti u niži rang.

Šta drugo reći nakon blamaže "kraljevsko-plavih" protiv Lajpciga? "Bikovi" su na poluvremenu vodili 4:0, dozvolili domaćima da smanje preko Japanca Soičira Kozukija, ali su Dani Olmo i Jusef Poulsen postavili konačnih 6:1 na "Feltins areni".

Dva puta se u listu strijelaca upisao Andre Silva, a precizni su bili i Benjamin Henrihs i Timo Verner.

Najljepši detalj meča je viđen u 83. minutu, kada je Olmo savršenim lobom savladao Aleksandera Švolova.

Lajpcig je zaostatak za Bajernom, koji od 4. minuta gubi od Kelna, smanjio na tri boda, a Šalke je posljednji sa devet, šest manje od zone spasa.