Dortmund u foto-finišu do pobjede, Union Berlin najbliži Bajernu (VIDEO)

Kompletirano 17. kolo Bundeslige

2071 pregleda 0 komentar(a)
Čovjek odluke: Đuzepe Rejna, Foto: Reuters

Fudbaleri Borusije Dortmund pobijedili su večeras u gostima Majnc sa 2:1, u meču 17. kola njemačke Bundeslige.

Poveo je Majnc golom Dže Sung Lia u drugom minutu, da bi Borusija izjednačila pogotkom Juliana Rjuersona dva minuta kasnije.

Trijumf Borusiji donio je Đovani Rejna golom u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Borusija je zabijeležila 10. pobjedu u prvenstvu i sa 31 bodom zauzima peto mjesto na tabeli - ima pet bodova manje od vodećeg Bajerna. Majnc je na 12. mjestu sa 20 bodova.

Bajer Leverkuzen je savladao Bohum sa 2:0, Augzburg je u finišu srušio Menhengladbah (1:0), Frajburg i Ajntrajt su remizirali 1:1, dok je Union Berlin pobjedom protiv Verdera u Bremenu (2:1) ostao sam na drugom mjestu, sa tri boda manje od Bajerna.