Brazilska veza za osminu finala FA kupa: Kazemiro dva puta, Fred jednom

Nakon mučenja u 1. poluvremenu i poništenog gola Markusa Rašforda, Junajted je u nastavku probio bedem Redinga i slavio 3:1

3437 pregleda 0 komentar(a)
Kazemiro daje prvi gol protiv Redinga, Foto: REUTERS/Phil Noble

Mančester junajted je sedmi učesnik osmine finala, šesti iz Premijer lige.

„Crveni đavoli” su na brazilski pogon savladali člana Čempionšipa, Reding (3:1).

Nakon mučenja u 1. poluvremenu i poništenog gola Markusa Rašforda, Junajted je u nastavku probio bedem „rojalsa”.

Kazemiro je u 54. minutu na asistenciju zemljaka Antonija prebacio golmana Džoa Lamlija, a u 58. pogodio sa skoro 30 metara.

U 66. minutu se istakao i treći Brazilac, Fred, koji je petom zatresao mrežu na asistenciju Bruna Fernandeša.

Tim čuvenog asa Vest Hema, Mančester junajteda, Intera, Liverpula..., Pola Insa, do utješnog pogotka stigao je u 72. minutu - na asistenciju menadžerovog sina, Toma, glavom je precizan bio rezervista Amadu Mbenge.

U osminu finala ranije danas su ušli i Totenhem, Sautempton, Lester, Lids i član Čempionšipa, Bristol siti.

Sparsi su savladali Preston u gostima 3:0, uz dva gola Heung-Min Sona i jedan debitanta, Arnauta Dandžume.