Dvije majstorije za nova tri boda: Osimen i Simeone lansirali Napoli na plus 13 (VIDEO)

Lider Serije A savladao Romu u Derbiju sunca

4763 pregleda 0 komentar(a)

Ovo je sezona u kojoj Napoli može sve - da igra spektakularan fudbal, ali i da pobjeđuje kada situacija na terenu baš nije idealna.

Upravo je tako bilo večeras protiv Rome, koja je dugo parirala lideru, ali posustala u finišu - pobjedu "azurima", ukupno 17. u 20 kola, donio je Đovani Simeone u 86. minutu (2:1).

Napolitanci su tako nakon ove runde na 13 bodova više od drugoplasiranog Intera...

Nije moglo bolje da počne za Napoli u Derbiju sunca, jer je u 17. minutu Viktor Osimen postigao gol kakav se ne viđa često - primio je loptu na grudi, namjestio je koljenom i opalio volej u mrežu "vučice".

Bila je to nevjerovatna demonstracija moći i klase nigerijskog napadača za 14. gol u sezoni.

Gosti nakon toga nisu posustali, pa su 15 minuta prije kraja došli do zasluženog izjednačenja - sa druge stative je strijelac bio Stefan El Šaravi.

I kada je mirisalo da će tim Žozea Murinja doći do remija uslijedila je još jedna majstorija - sada je pogodio Simeone.