Barsa bježi Realu, Rafinja i Levandovski "sredili" Betis (VIDEO)

Katalonci slavili 2:1 na teškom gostovanju i uz meč više imaju osam bodova više od Reala

2884 pregleda 2 komentar(a)

Barselona je pobijedila Betis u Sevilji 2:1 u zaostalom meču 17. kola La Lige.

Katalonci imaju osam bodova više od drugoplasiranog Reala, koji svoj meč 17. kola igra sjutra u Madridu protiv Valensije.

Utakmice se igraju naknadno zbog Superkupa Španije igranog u Saudijskoj Arabiji početkom godine.

Sva tri gola na stadionu "Benito Viljamarin", pred 48.181 navijača, postignuta su u drugom poluvremenu.

Katalonci su poveli u 65. minutu kada je nakon brzo izvedenog slobodnog udarca Balde probio po lijevoj strani i šutirao, a Rafinja na drugoj stativi ubacio loptu u mrežu.

Drugi gol za Barsu dao je Robert Levandovski u 80. minutu - Poljak se nakon prekida oslobodio čuvara i rezantno pucao za 0:2.

Četa Manuela Pelegrinija, koja je 6. na tabeli, smanjila je u 85. minutu kada je Kunde postigao autogol, ali nije imala snage da izjednači.