Kup bajka Kremonezea, Romi se uzalud sve otvorilo do finala (VIDEO)

Nakon Napolija, Kremoneze šokirao i Romu u gostima (2:1) i zakazao polufinalni duel sa Fiorentinom

4776 pregleda 0 komentar(a)
Veliki kiks: Žoze Murinjo, Foto: Reuters

U prvenstvu nemaju pobjedu nakon 20 kola, u Kupu će igrati polufinale - to je ovogodišnja priča Kremonezea.

Tim iz Kremone je u osmini finala šokirao Napoli u gostima, sličnu senzaciju večeras je priredio protiv Rome na "Olimpiku" - slavio je 2:1 i zakazao četvrtfinale protiv Fiorentine.

Uzalud se "vučici" otvorio žrijeb do finala, uzalud im je Kremoneze sklonio Napolija sa puta, trener Žoze Murinjo očigledno je potcijenio večerašnji meč, na klupi je ostavio glavne napadačke opcije Ejbrahama i Dibalu, ali ne samo njih...

Uveo ih je u drugom poluvremenu, ali već je bilo kasno.

Kremoneze je poveo u 28. minutu golom Sirila Desersa iz penala, a prednost je udvostručio bek Rome Zeki Čelik autogolom u 49. minutu.

Rimljani su jurnuli svim silama, igrali u finišu sa tri, pa i četiri napadača, ali su uspjeli da daju samo jedan gol, koji je postigao Andrea Beloti u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Kremoneze će, dakle, u polufinalu igrati protiv Fiorentine, koja je ranije danas pobijedila Torino sa 2:1, dok će se u drugom polufinalu sastati branilac trofeja Inter i bolji iz sjutrašnjeg četvrtfinalnog duela Lacio - Juventus.