Barsa srušila Sevilju i pobjegla Realu na osam bodova

Barselona slavila 3:0 i u sjajnoj je poziciji pred nastavak šampionata

9576 pregleda 5 komentar(a)
Fudbaleri Barselone, Foto: Reuters

Barselona od 2019. godine čeka titulu, a nakon večerašnjeg meča je napravila krupan korak ka tom cilju.

"Blaugrana" je savladala Sevilju (3:0), iskoristila današnji kiks Reala i poraz od Majorke (1:0) i velikom rivalu pobjegla na osam bodova prednosti.

Barsa je od početka bila bolja, napadala, lopta je kružila oko gola Sevilje, ali je u mreži završila tek u drugom dijelu. I to tri puta.

U 58. minutu je nakon odlične timske akcije i asistencije Kesija gol postigao Alba i Barselonu doveo u vođstvo.

Tada je bilo jasno da Barsa ide ka pobjedi, budući da Sevilja nije ni zaprijetila, a u 70. minutu je bilo 2:0. Ponovo je akcija krenula od defanzivaca, lopta je došla do Rafinje na desnoj strani, koji je centrirao, a na pravom mjestu bio Gavi.

Nakon asistencije Rafinja je postigao i gol. De Jong je u 79. minutu odlično proigrao Albu, a Španac u petercu pronašao Brazilca koji je postavio konačan rezultat.