Kadeti izgubili na Kipru - u nadoknadi kažnjeni za promašaje

Dvije selekcije koje su se plasirale u elitnu rundu kvalifikacija za U17 Evropsko prvenstvo odigrale prvi od dva prijateljska meča. Novi meč u četvrtak

3006 pregleda 2 komentar(a)

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od Kipra sa 1:0 u prijateljskom meču.

Duel u gradiću Peji riješen je u posljednjim trenucima utakmice, pogotkom Hrisisa Evangelua za konačnih 1:0.

Ekipa Gorana Perišića, koja će u martu igrati elitnu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, nije uspjela da barem jednim golom kruniše dominaciju i veći posjed.

"Bila je ovo prva od dvije provjere protiv selekcije koja se takođe plasirala u elitnu rundu kvalifikacija. Imajući u vidu da smo u jeku pripremnog perioda, zadovoljan sam kako smo djelovali i to naročito u drugom poluvremenu, kada smo dobro odgovorili na agresivnu igru protivnika. Ima dosta toga čime nisam zadovoljan, ali ćemo sve to pokušati da ispravimo do početka elitne runde", istakao je Perišić za zvanični sajt FSCG.

Najveću šansu za Crnu Goru u prvom dijelu imao je Marko Camaj u 30. minutu - udarac krila Budućnosti iz dobre pozicije izblokiran je od strane kiparskog defanzivca.

Stefan Đukanović u 65. minutu malo kasnio na nakon ubačene loptr Marka Perovića, a šansu u 84. minutu imao je i Andrija Bulatović.

Kazna je stigla u trećem minutu sudijske nadoknade kada je Evangelu pogodio sa dvadesetak metara.

Isti rivali igraće i u četvrtak, u 10 časova po našem vremenu.

KIPAR - CRNA GORA 1:0

Peja - Gradski stadion. Sudija: Sebastijan Tokarev (Kipar). Strijelac: Hrisis Evangelu u 90+3. minutu. Žuti karton: Hrisis Evangelu (Kipar).

Kipar: Nikitas Papakonstantinu, Andreas Nikolau, Jorgos Sokratus (od 85. Elefterios Isak), Georgios Mikelides, Konstantinos Pursaitides (od 71. Hrisis Evangelu), Haralampos Katircis (od 72. Simeon Hadžigeorgiu), Andreas Konstantinu (od 85. Hristos Šimitras), Panajotis Andreu, Hristos Lukaides (od 71. Savas Sofokleos), Joanis Avramides (od 85. Petros Pashali), Nikolas Hulides.

Crna Gora: Ognjen Milović, Lazar Maraš, Bodin Tomašević, Miloš Vračar, Marko Perović, Stefan Đukanović, Marko Tadić (od 68. Filip Perović), Bojan Damjanović, Danilo Vukanić (od 86. Velid Škrijelj), Andrija Bulatović, Andrej Camaj (od 68. Danilo Ćetković).