Iznenađenje u Maroku, Flamengo neće na Real: Saudijski Hilal u finalu SP za klubove (VIDEO)

Saudijci porazili šampiona Južne Amerike 3:2 i izborilo plasman u finale. Čeka se Real Madrid, koji sjutra igra sa Al Ahlijem iz Egipta

4757 pregleda 1 komentar(a)

Fudbaleri saudijskog Al Hilala plasirali su se večeras u finale Svjetskog klupskog prvenstva, pošto su u marokanskom Tandžeru iznenadili brazilski Flamengo sa i slavili sa 3:2.

Svi su očekivali veliko finale između evropskog i južnoameričkog šampiona - Real Madrida i Flamenga, ali su Saudijci "pokvarili" feštu i bacili na koljena slavni brazilski klub.

Real sjutra u drugom polufinali igra protiv egipatskog Al Ahlija, a u slučaju pobjede u finalu će ga čekati još jedan arapski klub - Al Hilal.

Al Hilal je poveo u 4. minutu golom Salema al Dosarija iz penala.

Perdo je u 20. minutu poravnao na 1:1.

Ipak, Al Dosari je u 9. minutu nadoknade prvog poluvremena ponovo sa bijele tačke donio prednost saudijskom klubu.

Al Dosari je poznato lice sa Mundijala u Kataru - dao je čuveni gol Argentini za senzacionalnu pobjedu Saudijske Arabije.

Taj drugi penal skrivio je Žerson i zaradio drugi žuti karton, tako da je Flamengo u nastavak meča ušao sa igračem manje.

Lusijano Vieto je u 70. minutu povisio na 3:1, na asistenciju Al Dosarija, čime je Al Hilal napravio veliki korak ka finalu.

Flamengo je do uspio samo da ublaži poraz pogotkom Pedra u 91. minutu.