Lids prekinuo veliku seriju Mančester junajteda: Remi u "derbiju ruža" (VIDEO)

3536 pregleda 0 komentar(a)

Velikoj seriji Mančester junajteda na "Old trafordu" došao je kraj - nakon 13 vezanih pobjeda u svim takmičenjima, tim Erika ten Haga remizirao je sa Lidsom (2:2).

U pitanju je bio zaostali meč 8. kola Premijer lige, a dva tima ponovo će se sastati u nedjelju, ali na stadionu Lidsa.

Popularni "derbi ruža" ponudio je, po očekivanju, vatromet golova i uzbuđenja, a oba tima na kraju mogu da budu zadovoljna.

Mančester - jer je gubio 2:0, Lids - jer se u finišu spašavao da ne dođe do potpunog preokreta.

Gosti su poveli golom Vilfreda Gnonta već u prvom minutu, da bi u 48. Rafael Varan postigao autogol za 0:2.

Do izjednačenja, Junajted je stigao pogocima Markusa Rašforda u 62. i pomalo zaboravljenog Džejdona Sanča u 70. minutu.

Rašford je postao prvi igrač Mančester junajteda u posljednjoj deceniji (od Vejna Runija 2011.) koji je postizao golove na šest uzastopnih mečeva na "Old trafordu", ali to nije bilo dovoljno njegovom timu da nastavi veliku seriju.